Sunset in the mountains
Obecné
23. září 2023

Dionýsie a souboj básníků jako „rap-battle“ u brněnského moře! Takový bude letošní průvod studentů JAMU

Blížící se tradiční průvod studentů JAMU k zahájení akademického roku 2023/2024 bude mít letos výsostně divadelní téma, kterým jsou dionýsie, tedy starořecké oslavy divadla a boha nespoutanosti a vína, Dionýsa.

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
Hudební fakulta
17. září 2023

29. ročník Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka zná své laureáty

Ve dnech 15. a 17. září se konala v Besedním domě finálová kola Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka v Brně v oborech kontrabas a violoncello. Laureáty 29. ročníku prestižního hudebního klání se stali účastníci z Číny a České republiky.

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
Hudební fakulta
1. září 2023

Mladí violoncellisté a kontrabasisté předvedou svůj talent v mezinárodní soutěži

Hudební fakulta Janáčkovy akademie múzických umění (HF JAMU) každoročně pořádá prestižní Mezinárodní soutěž Leoše Janáčka v Brně. Letošní 29. ročník této interpretační soutěže v oborech kontrabas a violoncello se koná ve dnech 8.–17. září. Finálová kola soutěže se konají v pátek 15. září v oboru violoncello a v neděli 17. září v oboru kontrabas v Besedním domě v Brně, kde soutěžící vystoupí za doprovodu orchestru Czech Virtuosi pod taktovkou dirigenta Leoše Svárovského a orchestru Ensemble Opera Diversa s dirigentkou Gabrielou Tardonovou.

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
Divadlo na Orlí
31. srpna 2023

Vztah a napětí mezi jednotlivcem a kolektivem zkoumá nová inscenace Sbor v podání studentů Ateliéru fyzického divadla JAMU

„Narábame s rytmom, ktorý je prítomný v celom našom bytí, je obsiahnutý vo všetkých aspektoch našich životov, v prírode, práci, vzťahoch.“ (Andrej Kalinka, režie)

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
Studio Marta
28. srpna 2023

NAŠI FURIANTI LADISLAVA STROUPEŽNICKÉHO POPRVÉ VE STUDIU MARTA

„Všichni jsou furianti – muži, ženy – kam se podíváš, samej furiant!“

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
Obecné
20. června 2023

JAMU a NdB podepíší historicky první memorandum o spolupráci happeningovým způsobem

Rektor Janáčkovy akademie múzických umění (JAMU) a ředitel Národního divadla Brno (NdB) podepíší ve středu dne 21. června historicky první memorandum o vzájemné spolupráci. Memorandum shrnuje jednak předchozí formy spolupráce, které rozšiřuje a na které navazuje, ale i nové, které jsou příslibem pro součinnost a budoucnost obou významných brněnských kulturních institucí. Samotné podepsiování bude specifické, happeningové, poplatné duchu obou institucí.

Zobrazit článek

Janáčkova akademie múzických umění

Janáčkova akademie múzických umění (JAMU) má za sebou více než sedmdesátiletou historii, během které zformovala již několik generací vynikajících umělců v oblasti dramatických a hudebních umění. Její činnost (vzdělávací, vědecká, umělecká i výzkumná) je umocňována řadou aktivit přesahující rámec školy i státu.