Studio Marta

Sunset in the mountains
Studio Marta
25. září 2023

IBSENŮV PEER GYNT ZNOVU V MARTĚ – TENTOKRÁT V NOVÉ ADAPTACI

„Až jednou přijde správný čas, tak já se vládcem světa stanu!“ Peer Gynt patří světově k nejuváděnějším hrám Henrika Ibsena, takže není překvapivé, že jde o titul, který bude v brněnském divadelním Studiu Marta uveden už potřetí. 4. října 2023 bude mít ale premiéru ve zcela nové adaptaci a přebásnění.

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
Studio Marta
28. srpna 2023

NAŠI FURIANTI LADISLAVA STROUPEŽNICKÉHO POPRVÉ VE STUDIU MARTA

„Všichni jsou furianti – muži, ženy – kam se podíváš, samej furiant!“

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
Studio Marta
16. března 2023

Studio Marta zažije ROZPAD

Sezonu brněnského Studia Marta uzavře projekt ROZPADÁNÍ. V jeden večer se představí dvě inscenace autorských her, které spojuje téma rozpadu. Aktovky Bublifuk a Je potřeba změna! tak uvidí diváci na jevišti poprvé, a to v podání budoucích absolventů Divadelní fakulty JAMU. Premiéra proběhne 23. března 2023.

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
Studio Marta
13. února 2023

Give me Moor! Studio Marta uvede Schillerovy drzé Loupežníky

Brněnské divadelní Studio Marta uvede na konci února první premiéru roku 2023, legendární drama Friedricha Schillera Loupežníci. Egem poháněný příběh o kolapsu rodiny, komunity a vlastní integrity přinesou na jeviště absolvující studenti Janáčkovy akademie múzických umění (JAMU). Premiéra se odehraje 23. února 2023 ve Studiu Marta.

Zobrazit článek

Janáčkova akademie múzických umění

Janáčkova akademie múzických umění (JAMU) má za sebou více než sedmdesátiletou historii, během které zformovala již několik generací vynikajících umělců v oblasti dramatických a hudebních umění. Její činnost (vzdělávací, vědecká, umělecká i výzkumná) je umocňována řadou aktivit přesahující rámec školy i státu.