Hudební fakulta

Sunset in the mountains
Hudební fakulta
17. září 2023

29. ročník Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka zná své laureáty

Ve dnech 15. a 17. září se konala v Besedním domě finálová kola Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka v Brně v oborech kontrabas a violoncello. Laureáty 29. ročníku prestižního hudebního klání se stali účastníci z Číny a České republiky.

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
Hudební fakulta
1. září 2023

Mladí violoncellisté a kontrabasisté předvedou svůj talent v mezinárodní soutěži

Hudební fakulta Janáčkovy akademie múzických umění (HF JAMU) každoročně pořádá prestižní Mezinárodní soutěž Leoše Janáčka v Brně. Letošní 29. ročník této interpretační soutěže v oborech kontrabas a violoncello se koná ve dnech 8.–17. září. Finálová kola soutěže se konají v pátek 15. září v oboru violoncello a v neděli 17. září v oboru kontrabas v Besedním domě v Brně, kde soutěžící vystoupí za doprovodu orchestru Czech Virtuosi pod taktovkou dirigenta Leoše Svárovského a orchestru Ensemble Opera Diversa s dirigentkou Gabrielou Tardonovou.

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
Hudební fakulta
12. června 2023

Gratulační koncert ke 100. narozeninám emeritní rektorky JAMU Aleny Veselé

Janáčkova akademie múzických umění oslaví 100. narozeniny své emeritní rektorky Aleny Veselé gratulačním koncertem, který se uskuteční 15. června od 19.00 v Koncertním sále Hudební fakulty JAMU, kde k jejím narozeninám zahraje pianista Jan Jiraský společně se členy Graffova kvarteta a kontrabasistou Miloslavem Jelínkem.

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
Hudební fakulta
23. května 2023

Hudební fakulta JAMU pořádá koncert k jubileu Kamily Klugarové

29. května 2023 od 18.00 se ve Varhanním sále Hudební fakulty JAMU uskuteční koncert k jubileu emeritní děkanky Hudební fakulty JAMU, varhanice Kamily Klugarové. Na koncertě zazní několik skladeb v podání absolventů Kamily Klugarové, jež tímto nejen oslaví její životní jubileum, ale uzavřou tímto také pedagogickou dráhu české varhanice.

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
Hudební fakulta
18. května 2023

Koncert hudby Reinholda Glièra

24. května od 19.00 se v koncertním sále Hudební fakulty JAMU uskuteční výjimečný koncert v podání zahraničních studentů HF JAMU. Ti odehrají několik skladeb ukrajinského skladatele Reinholda Glièra včetně jeho kompletního opusu č. 35, který se skládá z jedenácti skladeb, které nebyly doposud hrány v jeden večer.

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
Hudební fakulta
8. března 2023

Dvě vdovy se po 61 letech vrací tentokrát do Divadla na Orlí

Dvě dámy, přizpůsobující se životu jako kůže chameleona, provázejí příběhem, jež se stává středem pozornosti maloměstského života. Studentský projekt Komorní opery Hudební fakulty JAMU uvede na jevištních prknech tradiční dílo Bedřicha Smetany. Komická opera Dvě vdovy na námět francouzské jednoaktovky nabízí zpracování nadčasové tematiky vdovského života. Premiéry studenti odehrají již 18. a 19. března 2023 v brněnském Divadle na Orlí.

Zobrazit článek

Janáčkova akademie múzických umění

Janáčkova akademie múzických umění (JAMU) má za sebou více než sedmdesátiletou historii, během které zformovala již několik generací vynikajících umělců v oblasti dramatických a hudebních umění. Její činnost (vzdělávací, vědecká, umělecká i výzkumná) je umocňována řadou aktivit přesahující rámec školy i státu.